Кина DS160 Прирачник цевки fitings belling машина фабрика и производители | Yuyu

помошници на пластични цевки производство експерт

22 years continuously developing of experience in the belling industry.

DS160 Прирачник цевки fitings belling машина

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

1. Оваа машина е рачна машина и наменети за ПВЦ фитинзи (кратки цевки) со belling квадратни тип (Ј-тип).

2. обемот belling е од 50мм до 160mm. должина на цевки "е од 0.25m до 0.5 m.

3.Heating Метод: Четири греалки. Температурата е под контрола точно со температура контролер.

4. фиксна хидрауличен притисок е 6,3 MPa, и компримиран воздух притисок е 0.6 Mpa.

метод 5.Molding: со клима удар.

6.Total моќност: 10 KW. Извор на напојување: 380V, 50Hz и три-фаза (или по желба на клиентот).

7.Mould материјал: 45 # челик со хром галванизација.

8.Сите компоненти електрични контрола се во согласност со меѓународните идентификација на безбедносни сертификати, како CE. Марката на Саладин и допирање на екранот е Сименс; температура контролер е фирма OMRON, располагањето е Schneider Electric, итн

9.Overall Димензии: Length2000mm Width1000mm × × Height1400mm. Бруто Тежина: За 800kg

10.The систем за контрола на електрични апарати донесува човек-машина интерфејс и мени допирање на екранот на англиски и кинески.

11.Warranty период: електрични делови е шест месеци, во други делови е една година.

12.Delivery Датум: Во рок од 45 дена по приемот на одредување на плаќање.


  • Претходно:
  • Следно:

  •